Viktorija Paulionienė

Viktorija Paulionienė - dailininkė.

Pagrindinės Viktorijos kūrybinės veiklos sritys: tapyba, interjero dekoravimas, veltinis.

Išsilavinimas

Baigiau Vilniaus Dailės Akademiją tapybos specialybę. Baigiau metus trukusius gyvenamųjų patalpų interjero dizainerio ir landšafto dizainerio kursus Tarptautinėje Dizaino Mokykloje Maskvoje.

Tapyba

"Autorė atstovauja klasikinei lietuvių tapybos mokyklai. Jos kūrybai būdingas subtilus, niuansuotas, sidabriškai pilkšvas tapybos koloritas, savita potepio dėjimo maniera, vienas kitą papildantys sluoksniai aksomiškai pašiauštos faktūros, dekoratyvus apibendrintas piešinys, lyriška melancholiška nuotaika." Iš diplominio darbo recenzijos.

Parodos

2003 m. – Grupinė paroda galerijoje „Akademija“

2004 m. – Personalinė paroda kavinėje-galerijoje „Menė“

2004 m. – Personalinė paroda Vilniaus Lenkų kultūros namuose

2005 m. – Grupinė paroda Rusų meno galerijoje

2006 m. – Personalinė paroda Rusų meno galerijoje

Veltinis

Baigiau Vilniaus dailės akademiją, tapybos specialybę, bet mane visada žavėjo faktūros ir spalva, kažkas, ką galima paliesti. Ir štai prieš keturis metus aš susidomėjau veltiniu, o konkrečiau nuno-felt technika. Kaip puiku, pagalvojau, tai irgi gali būti „paveikslas“ tik švelnus, šiltas ir juo dar galima apsigaubti! Pradžioje nusprendžiau išbandyti skirtingas šlapio vėlimo technikas, bet labiausiai mane sužavėjo nuno-felt technika. Man atrodė neįtikėtina, kaip gali vilna derintis su šilku, o kiek daug galimybių slypi šioje technikoje! Nuo 2010 metų vėliau šalikus, šalius, skraistes nuno-felt ir plokštuminio vėlimo technikose, kartais riešines, pirštines, paveikslus. Neseniai pradėjau velti ir drabužius, liemenes, pončio, striukites, švarkus. Nuo 2012 m. vedu plokštuminio ir nuno-felt vėlimo kursus savo dirbtuvėje. Pati dalyvauju vėlimo seminaruose siekiant tobulinti savo įgūdžius, organizuoju kitų velėjų (taip pat ir iš užsienio) seminarus Vilniuje. Nuo 2010 m. dalyvauju įvairiose mugėse Lietuvoje bei Latvijoje. Nuo 2013 m. esu Lietuvos veltinio amatininkų gildijos narė.

Apsilankę Viktorijos galerijoje galite patys įvertinti, o gal ir įsigyti veltinio dirbinius, kurie yra mano idėjų, kantrybės ir rankų šilumos rezultatas. Taip pat mano veltus darbus (šalius, skraistes, šalikus bei drabužius) galite peržiurėti ir/arba įsigyti internetu, http://viktorijosgalerija.veltinis.lt/

 

Darbai